מחשבון חופשת לידה

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

חופשת לידה בחוק

במידה ואישה הרה עבדה 12 חודשים לפחות אצל אותו מעסיק היא תהיה זכאית לפי חוק לחופשת לידה בת 26 שבועות, מיום לפני הלידה ואחרי הלידה. אם תרצה פחות מכך, זה תלוי בעובדת עצמה אך למעסיק אין זכות לגרוע משבועות אלו ולדרוש ממנה לעבוד. מי שיכולים לצאת לחופשת לידה הם: נשים יולדות, בני זוג (גברים) החולקים את חופשת הלידה עם הנשים, הורה מאמץ.

מה בפועל?

אולם יכולה העובדת להחליט כי לא תעבוד 26 שבועות, אך מבחינת ביטוח לאומי תהיה זכאית לקבל תשלום רק במשך 14 שבועות הראשונים לאחר הלידה, לאחר מכן אם תחליט שלא לעבוד עדיין תוכל להישאר 12 שבועות מבלי שעבודתה אל המעסיק תיפגע, אך כן תיפגע הכנסתה שכן ביטוח לאומי לא ישלם על פרק הזמן הזה. כמו כן, העובדת תמשיך לצבור זכויות סוציאליות ממקום עבודתה ועל כן תהיה מוגנת מבחינה זו.

המבקשות לקצר את חופשת הלידה (פחות מ-14 שבועות) צריכות להודיע למעביד על הכוונה לחזור כבר בשבוע 11 של חופשת הלידה כדי שהמעביד לא יוכל לדחות חזרתה. יכול להיות מצב נוסף שנשים יבקשו לחזור לעבודה ולהשאיר את התינוק עם בן זוגן והוא רשאי יהיה לחלוק איתה את חופשת הלידה כמצוין בחוק. מלבד זאת עובדת שעבדה פחות מ-12 חודשים זכאית לחופשה בת 14 שבועות בלבד (7 שבועות לפני יום הלידה והשאר אחרי הלידה) ותהיה זכאית לדמי לידה מביטוח לאומי.

חל"ת – חופשה ללא תשלום – כל עובדת, אם עבדה 12 חודשים או פחות זכאית לקחת חופשה ללא תשלום (חל"ת) כאשר נגמרת חופשת הלידה שמהלכה אסור לפטר אותה למשך 60 יום.

מחשבון לחופשת לידה

מתרגשת לקראת הלידה הקרבה ובאה? לא בטוחה לכמה זמן תהיה חופשת הלידה שלך? לנחיותך מחשבון לחישוב חופשת הלידה. איך משתמשים בו? פשוט מאוד.

תחילה יש להזין את מועד תחילת עבודה, אם את עובדת ותיקה הנמצאת כמה שנים במקום עבודתך, עלייך להזין לפני השנה בה הרית ולא השנה שהתחלת לעבוד בפועל.חשוב לזכור שחופשת הלידה (וגם דמי הלידה) נקבעת על פי 12 חודשים ולכן יש להזין את הנתון בהתאמה. לאחר מכן, אם כבר ילדת – להזין את התאריך בו נולד/ה היילוד/ה ובמקרה ולא ילדת להזין את תאריך הלידה המשוער או את תאריך הניתוח (במקרה של קיסרי).

הנתונים יציגו את התקופה המתאימה ל-26 השבועות אשר בהן את יכולה לצאת לחופשת לידה כחוק, שחלק מהזמן הזה, כפי שצויין, את לא תקבלי דמי לידה מביטוח לאומי (מקבלים רק על 14 שבועות).

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.
  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta