מחשבון ביוץ

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

ביוץ

תהליך הביוץ הוא שלב מקדים הכרחי על מנת שאישה תוכל להיכנס להריון, זוגות רבים שמנסים להיכנס להריון צריכים לחשב את המועד המדויק ביותר של אותו ביוץ כדי לדעת מתי הזמן האופטימאלי עבורם לנסות. המשמעות הפיזיולוגית של ביוץ היא השלב בו יוצאת ביצית בשלה ומוכנה משחלת האישה ומתחילה במסעה לעבר הרחם – זהו תהליך שמתרחש בכל חודש מגיל הפריון של נשים.

המערכת הפיזיולוגית של נשים גורמת לכך שתהליך ביוץ מתרחש באופן כללי כל 28 יום כחלק מהתהליך הטבעי של המחזור החודשי. המשמעות של ביוץ ספונטני כזה היא שלא בכל קיום יחסי מין האישה יכולה להיכנס להריון אלא רק במועדים מסוימים בהם הביצית נמצאת במצב המאפשר לה להיות מופרית.

במסגרת תהליך ביוץ, הביצית הרלבנטית לאותו חודש תעבור את ההפריה באם יימצאו בקרבתה תאי זרע גבריים כאשר היא נמצאת בחצוצרה – שלב נוסף בדרך אל הרחם. אם היא אכן עברה הפריה אז כאשר הביצית מגיעה לרחם היא צריכה להשתרש שם וזהו תחילתו של תהליך הריון.

הנקודה החשובה ביותר כמעט לגבי ביוץ היא שקיימת תקופה קצרה ומוגבלת מאוד של כ-24 שעות שבה ניתן להפרות את הביצית, "פספוס" של מועד זה משמעותו שהאישה לא תיכנס להריון ועל בני הזוג לחכות חודש נוסף עד לעוד ניסיון רלבנטי. אם לא התבצעה הפריה של הביצית אז היא נשטפת החוצה מהגוף בתהליך הוסת הרגיל יחד עם רקמות שונות ודימום.

חישוב זמן הביוץ

עבור זוגות ונשים המבקשים להיכנס להריון, חישוב של זמן אותו ביוץ הוא קריטי, לרוב מדובר על זוגות שמנסים להיכנס להריון במשך זמן רב ולכן מנסים לשפר את סיכוייהם על ידי תזמון כמה שיותר מדויק של חלון ההזדמנויות הביולוגי. להבדיל, יש נשים וזוגות שמועד הביוץ חשוב להם דווקא מהסיבה ההפוכה של מניעת כניסה להריון (שיטת "הימים הבטוחים").

המחזור הנשי אינו תמיד 28 יום (21-39 יום למעשה) ולכן קשה לקבוע בכל חודש לפני ביוץ מתי זה אמור להתרחש. הדימום בווסת הוא לרוב שבועיים אחרי הביוץ. חישוב מועד ביוץ הוא אם כך קשה ולא מדויק ב-100% אך בהחלט אפשרי במידה טובה של דיוק בהינתן נתונים מתאימים.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta