מחשבון דמי הבראה

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

דמי הבראה

דמי הבראה הם תשלום שמהווה בפועל מעין בונוס לעובדים וותיקים, תשלום ההבראה אינו מעוגן בחוק רשמי אלא הרואות שעה, הסכמים קיבוציים כלל משקיים ונהלים שהפכו למעשה למעין חובה של כלל המעסיקים. במקור יועדו דמי הבראה כאמצעי מימון של עובדים לחופשה שנתית – מכאן הנוהג לשלם את דמי הבראה בחודשי הקיץ. אך כיום דמי הבראה משולמים לכלל העובדים הזכאים ללא קשר לחופשות ואין מגבלות למה משמש הכסף.

 זכאות לקבלת דמי הבראה היא לעובדים בעלי וותק של מעל שנה במקום העבודה, תשלום ההבראה מוענק במסגרת המשכורת והוא חייב בתשלום מיסים כמו המשכורת הרגילה. גובהם של דמי הבראה אינו אחיד בכלל המשק ולמגזרים שונים יש הסכמים קיבוציים כאלו ואחרים המקנים להם תשלום גבוה יותר או שונה בהתאם למקום העבודה.

דמי הבראה למגזר הפרטי

גם במגזר הפרטי נהוג באופן די גורף תשלום דמי הבראה, לעובדים שאין להם הסכם קיבוצי ספציפי התשלום נקבע על פי שיקול המעסיק ולא פחות מאשר הסכום המוגדר בהסכם הכללי ע"י ההסתדרות ולשכת תיאום הארגונים הכלכליים.

 עבור כל העובדים בישראל דמי הבראה מחושבים על פי סכום מסוים לכל יום זכאות שאותו נהוג לשלם בתשלום אחד. הוותק משפיע על כמות ימי הזכאות כאשר המספר ההתחלתי הוא לרוב 5 ימים ועם כל שנת ותק יש עליה בימים וכמובן בסכום של דמי הבראה.

עובדי מדינה והשלטון המקומי

לעובדי מדינה הרבים בישראל ובכלל זה גם עובדי השלטון המקומי יש הסכמים קיבוציים מיוחדים ומיטיבים לגבי דמי הבראה. שיעור דמי ההבראה לכל יום זכאות לרוב גבוה יותר מהמגזר הפרטי.

חברי הסתדרות

לעובדים המשתייכים למגזרי עובדים גדולים או לגופים גדולים במשק שנהנים מתמיכה חזקה של ההסתדרות, ישנם הסכמי שכר מקיפים ומיוחדים שבין שלל התנאים הטובים להם הם זכאים מקבלים גם דמי הבראה מוגדלים. בארגונים אלו ההסתדרות משתתפת במשא ומתן יחד עם וועדי העובדים ותנאי ההבראה דומים למגזר הציבורי ואף טובים מכך.

מגזר עובדי ההוראה

עובדי הוראה רבים משתייכים בפועל לציבור עובדי המדינה, אך מטעם הסכמים קיבוציים מיוחדים להם שותפים ארגוני המורים הקיימים בישראל גם מבחינת דמי הבראה המורים זכאים לתנאים מיוחדים וספציפיים עבורם.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta