מחשבון דמי מילואים

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

דמי מילואים

ציבור המילואימניקים הוא ציבור מבורך בכל קנה מידה, אלו אנשים שמפסיקים את מהלך חייהם הרגיל, בין אם מדובר על משפחה, עבודה, תחביבים וכל דבר אחר, וחוזרים לשרת בצבא לתקופות קצרות או על פי מצבי חירום כאלו ואחרים. איש מילואים אינו חייל אלא אדם שבשגרה מנהל חיים רגילים של עבודה, משפחה וכדומה, לכן כאשר הוא נקרא לשירות צבאי במילואים שגרתיים ומתוכננים או במסגרת מצב חירום כזה או אחר, המדינה חייבת לדאוג שמבחינה כלכלית חייו לא יפגעו – בעיקר מההיבט של אובדן הכנסה מעבודה במהלך שהותו במילואים.

דרכה של המדינה לפיצוי כספי של מילואימניקים עבור ימי השירות שלהם היא מתן דמי מילואים. על מנת לקבל דמי מילואים באופן מלא ותקים יש להגיש תביעה פשוטה לביטוח הלאומי.

זכאות לקבלת דמי מילואים

כל איש מילואים שנקרא רשמית על ידי הצבא לשירות מילואים זכאי לקבלת דמי מילואים, בין אם מדובר על צעיר שרק השתחרר מהצבע לא מזמן או מנהל בכיר שנקרא למילואים לאחר שאת שירותו הסדיר סיים לפני 20 שנה – כמובן שהסכומים של דמי מילואים עבור כל אחד מהאנשים לדוגמא הללו יהיו שונים מהותית זה מזה.

דמי מילואים מוענקים על ידי המוסד לביטוח לאומי וזכאי לקבלם כל אדם שהוזמן לשירות מילואים בין אם לצורך אימון, פעילות מבצעית שגרתית ומתוכננת או זימון חירום. גם מי שאינו עובד ומקבל למשל קצבת אבטלה זכאי לקבלת דמי מילואים שגובהם מבוסס על דמי האבטלה.

המעסיק משלם הביטוח הלאומי מחזיר

דמי מילואים משולמים בפועל על ידי המעסיק של אותו איש מילואים, זאת על בסיס מסמכים והגשת בקשה על פי נהלים סטנדרטיים. אך כמובן שהמדינה אינה מצפה מהמעסיקים לספוג את העלות של יציאת עובדיהם למילואים ולכן הביטוח הלאומי מחזיר את הכסף במלואו למעסיקים.

בכל מקרה, דמי מילואים כוללים כבר את תשלומי המיסים, הביטוח הלאומי, דמי הבריאות ואת ההפרשות של העובד לפנסיה ולכן אנשי המילואים לא צריכים לדאוג להורדות אלו בעצמם. כמו כן, חשוב להבין כי אדם שיש לו חוב לביטוח הלאומי לא ישלם חוב זה על בסיס דמי מילואים אלא עניין זה ייסגר מולו בנפרד.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta