מחשבון המרת מידות מסה ומשקל

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

המרת מידות מסה ומשקל

ההיגיון הפשוט אומר שכל העולם צריך לעבוד לפי שיטת מידות זהה כך שמדידת דברים, השוואתם וכדומה תהיה פשוטה וקלה בכל מקום ובייחוד עבור נושאים חוצי מדינות. אך כמו בתחומים רבים, למשל שקעי החשמל, ההיגיון אינו תמיד נמצא בראש סדר העדיפויות ובכל העולם מונהגות שיטות מדידה שונות שמצריכות שימוש במכשירי המרת מידות לקבלת נתון מדויק ורלבנטי.

הצורך במחשבון המרת מידות מסה ומשקל יכול להיות עבור מתכון אמריקאי שרוצים להכין בישראל, הבנת כמויות במכשיר תעשייתי מסוים שמקורו מחוץ לישראל וכן הלאה. חשוב לציין כי כיום נהוגה באופן מחייב מדעית השיטה המטרית וכמויות המידות השונות נצטמצמו מאוד לכדי כמה סוגים עיקריים, בעבר לכל מדינה היו מידות רבות מאוד וההמרה או ההשוואה הייתה כמעט בלתי אפשרית.

אונקיות נוזל

זוהי יחידת מידה שנהוגה, כפי שניתן להבין מראש, עבור נוזלים. אונקיית נוזל אחת היא המשקל בקירוב של אונקיה אחת (28 גרם) והיא משמשת בעיקר במתכונים של מזון או לחישובים שונים של כמויות נוזל במוצרים תעשייתיים למיניהם. באופן כללי אונקיית נוזל אחת שווה ל-30 גרם.

גרם – המידה הנהוגה בישראל

מידה אחת שאין איתה בעיות מבחינת ישראלים היא גרם, זוהי יחידת הבסיס למשקלים איתם נהוג לעבוד בישראל, באירופה ובמדינות אחרות. בקילוגרם אחד יש 1000 גרם ובטון יש 1000 קילוגרם. כאמור, מבחינת מתכונים אמריקאיים או ממדינות אחרות המקבילה לגרם תהיה לרוב אונקיה או אונקיית נוזל.

טון מטרי מול טון קצר

טון מטרי הוא יחידת המידה הפשוטה והנהוגה בישראל ובמדינות רבות אחרות שמנהיגות את השיטה המטרית הדומה לנו. מבחינת המרת מידות לרוב מול טון מטרי יעמוד טון קצר. טון קצר מהווה יחידת מידה שמבוססת על יחידת המידה הקטנה יותר שנהוגה בארה"ב ונקראת פאונד או ליברה (שווה לכ-0.45 ק"ג). טון מטרי מורכב מ-1,000 קילוגרמים ואילו טון קצר מורכב מ-2,000 פאונד, המשמעות היא שטון קצר שווה לכ-0.9 טון מטרי.

פאונד מול קילוגרם

שתי יחידות מידה אלו הן הבסיס למגוון צרכים של המרת מידות, בעוד שבישראל מודדים את רוב המוצרים לפי קילוגרמים, בארה"ב למשל מודדים לפי פאונד (ליברה). פאונד אחד שווה כ-0.45 ק"ג וק"ג אחד שווה כ-2.2 פאונד. פאונד מורכב מ-16 אונקיות רגילות.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta