מחשבון המרת מרחקים ארוכים

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

שיטות מדידת מרחק

כל מי שאי פעם ביקר בארה"ב או בבריטניה שם לב במהרה כי הכבישים ומרכיבים אחרים במדינות אלו מציינים מרחקים לא מוכרים עבור הישראלי, מעבר לכך לא חסרות הזדמנויות בחיים להיתקל במקרה של שיטות מדידת מרחק שונות מאשר השיטה המקובלת בישראל וברוב העולם.

בעבר התפתחו שיטות מדידת מרחק רבות ומגוונות מאוד בתרבויות שונות, בעיקר על בסיס חפצים או אמות מידה ספציפיות לאותה תרבות, כיום שולטות בעולם שתי שיטות מדידת מרחק כאשר השיטה המטרית שנהוגה בישראל היא המובילה והנפוצה ביותר והשיטה הבריטית הותיקה יותר נהוגה בעיקר בבריטניה, ארה"ב ומדינות בעלות קשר כלשהו לבריטניה.

כמובן שנוחות השימוש בכל אחת מאותן שיטות מדידת מרחק נקבעת על פי הרגלים ולאמריקאים נוח מאוד להשתמש בשיטה שלישראלי עשויה להיראות לא הגיונית ומורכבת ממספרים מוזרים.

אינץ' מול ס"מ

מתוך שיטות מדידת מרחק שתי יחידות מרחק קטנות שניתן לראות חיות זו לצד זו על מכשירי מדידה רבים ("מטר" בלשון השיפוצניקים) הן האינץ' מהשיטה הבריטית והסנטימטר מהשיטה המטרית שנהוגה בישראל. אינץ' או אינטש אינו בנוי כמו הס"מ המוכר לנו מיחידות של 10 תת יחידות ויחידות קטנות מאינץ' אחד מסומנות בשברים כמו חצי, רבע וכן הלאה.

אינץ' 1 מול סנטימטר 1 הוא 2.54 ס"מ, בישראל ובמדינות רבות בעולם שמשתמשות בשיטה המטרית משתמשים באינץ' לחישוב שטחים מסוימים או גדלים של מסכים.

רגל, יארד ומטר

רמה אחת מעל אינץ וסנטימטרים מבחינת שיטות מדידת מרחק נמצאים היחידות מהשיטה הבריטית רגל ויארד והמטר הנהוג בשיטה המטרית. רגל (על בסיס אורך ממוצע של רגל אדם) מורכב מ-12 אינצ'ים, ויארד מורכב מ-3 רגל – או 36 אינץ'.

כך שניתן לזהות בסיס מספרי לשיטה הבריטית. מטר הוא המקבילה ה"מטרית" ליארד של השיטה הבריטית, יארד 1 שווה ל-91.44 מטר ורגל 1 שווה ל-30.48 מטר.

מייל מול קילומטר

מבחינת שיטות מדידת מרחק למרחקים ארוכים יחידות המידה המרכזיות הן מייל בשיטה הבריטית וקילומטר בשיטה המטרית. מייל אחד מורכב מ-1,760 יארד שהם למעשה 5,280 רגל (63,360 אינץ') ובהשוואה לק"מ מדובר על 1,609 מטר בתוך מייל אחד.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta