מחשבון המרת מרחקים

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

שיטות מדידת מרחק או מדידת אורך מאפשרות לנו לדעת כמה יחידות מידה יש לעבור כדי להגיע מנקודה A לנקודה B. כמו בתחומי מדידה אחרים התפתחו במדינות שונות שיטות מדידת מרחק שונות שמתבססות על יחידות מדידה מסוימות. וכמו בתחומי מדידה אחרים גם בתחום הזה של שיטות מדידת מרחק העולם לא התאזן על שיטת מדידה אחת.

שתי שיטות שולטות

כיום, למזלנו, קיימות שתי שיטות מדידת מרחק שולטות שבאופן כללי מהוות את השיטות היחידות המקובלות בכל העולם. כל מדינה או גוש מדינות בחר לעצמו על בסיס איזה שיטה למדוד כך שהשוני או הבלבול קיים רק במעבר בין מדינות או מוצרי מדידה שמקורם במדינה אחת שעוברים למדינה אחרת בה מונהגת שיטה שונה.

  • השיטה המטרית: שיטה שפותחה בצרפת והייתה אמורה להשתרש בכל העולם אך הצליחה "להשתלט" רק על רובו. השיטה המטרית מבוססת על יחידות של 10 וכפולות של 10 והיא כוללת יחידות מידה כגון מטר, סנטימטר, קילומטר, קילוגרם, גרם, טון מטרי, שניה, דקה ועוד. (השיטה רלבנטית לאורך, מסה, משקל וזמן).
  • השיטה הבריטית: בשיטות מדידה רבות כמו גם שיטות מדידת מרחק הבריטים שונים משאר העולם והם פיתחו יחידות מידה אחרות שנמצאות בשימוש בחלק ממדינות העולם. השיטה הבריטית למדידה נהוגה בעיקר בבריטניה ובארה"ב ולכן היא עדיין רלבנטית ומשמעותית במקרים רבים. שיטה זו כוללת יחידות אורך כגון אינץ', רגל, יארד, מייל וכדומה.

אינץ' מול סנטימטר

יחידות מידה דומות אך מאוד שונות הן האינץ'. בשיטה הבריטית והסנטימטר בשיטה המטרית. אינץ' אחד שווה ל-2.54 ס"מ.

רגל ויארד מול מטר

מבחינת שיטות מדידת מרחק, בישראל נהוגה השיטה המטרית שבה יש מטרים והשיטה הבריטית כוללת יחידות כגון יארד ורגל (Feet). רגל היא באורך של 12 אינץ' (30.5 ס"מ) ויארד כולל 3 רגל (91.5 ס"מ). מטר מורכב מ-100 סנטימטר כמובן.

מייל מול קילומטר

מבחינת שיטות מדידת מרחק כל תייר בבריטניה או ארה"ב מיד שם לב שהמרחקים בכבישים שם מצויינים במיילים ולא קילומטרים כמו אצלנו. המייל מבוסס על השיטה הבריטית והוא מורכב מ-5280 רגל שהם 1760 יארד ובהשוואה לקילומטרים מייל אחד הוא 1609 מטר.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta