מחשבון הריון

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

הריון – מתי זה נגמר?

הריון הוא דבר מופלא, החיים שמתפתחים בבטנך לאט לאט במשך 9 חודשים – אי אפשר לתאר את התחושות הללו ואת המורכבות של הדבר הטבעי הזה. אך לצד העובדה שמדובר על יצירת חיים חדשים, על אחד הדברים המרגשים והמורכבים ביותר בחיים, אין מה לעשות וזה גם כבד, לא נוח וכולל תופעות פיזיות לא נעימות. בין אם מדובר על הריון קל ומהנה לכל אורכו (כן, יש גם כאלו…) או שההיריון נמשך, קשה פיזית ונפשית ואת רק מחכה שהוא יסתיים כבר – מעקב תמידי וקפדני הוא חשוב מאוד ועל כל אישה או זוג לדעת באיזה שלב בהריון הם נמצאים ומתי תאריך הלידה המשוער.

חישוב תאריך הלידה המשוער

על פניו, הריון נמשך 9 חודשים ובסופו של דבר יוצא מכל הסיפור הזה תינוק או תינוקת, אז נכון שזמן ההיריון הוא 9 חודשים אך צרים לחשב נכון את מועד תחילתו כדי לקבל תשובה מדויקת ככל שניתן לגבי תאריך הלידה המשוער והתקדמות ההריון לכל אורכו. הנתון שעל בסיסו מחושב חישוב זה הוא תאריך הוסת האחרונה, מן הסתם אין דרך וודאית לדעת בדיוק באיזה יום מישהי נכנסה להריון ונתון זה מהווה אינדיקציה מדויקת וטובה מספיק.

קביעת תחילת ההיריון נעשית בישראל על פי היום האחרון של הוסת, למרות שבפועל הביוץ וההיריון מתרחשים בדרך כלל שבועיים לאחר הוסת ולא מיד בסמוך לה. כך שעובר שגילו מחושב על פי תאריך זה או על פי בדיקת אולטרא סאונד ועל סמך הוסת האחרון הוא במקרים רבים "צעיר" בשבועיים.

כמובן שעל פי חישוב תאריך ההתחלה של אותו הריון ניתן לספק נתון משוער של תאריך הלידה – 40 שבועות לאחר התאריך שנקבע כתחילת הריון יהיה מועד הלידה.

הבנת שלבי ומצב העובר

הריון הוא תהליך פיזיולוגי מדהים שבו משילוב של זרע וביצית נוצר לאחר 9 חודשים אדם מלא. לחישוב זמני ההיריון יש משמעות מעבר לתחילתו ומועד הלידה אלא חשוב גם להבין את השלבים בהם נמצא העובר, להבין את מצבו בכל שלב ולדעת למה לצפות מבחינת תחושות בכל שלב.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta