מחשבון עלות ליסינג ועלות רכישת רכב

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

עלות ליסינג ורכישת רכב ליסינג

שוק הליסינג מהווה את הגורם המשמעותי ביותר בשוק הרכב הישראלי כולו, בין אם מדובר על רכבי ליסינג שעובדים רבים במשק מקבלים ממקום העבודה או עסקאות ליסינג אחרות כגון ליסינג מימוני פרטי, ליסינג תפעולי פרטי וכן הלאה.

שוק הליסינג משחק תפקיד מרכזי גם בתחום המשומשות וכל אותן אלפי מכוניות ליסינג נמכרות לאחר סיום חוזי ההתקשרות כמכוניות משומשות בשוק הפרטי. כך שמבחינת עלות ליסינג ורכישת רכב ליסינג יש גורמים רבים המשפיעים על העלויות וכמו כן סוגים שונים של עסקאות.

עלות הליסינג נקבעת על פי רמת השירות

ראשית, עסקאות ליסינג הן בבסיסן עסקאות החכרה של רכבים לצרכים שונים ועבור לקוחות מגוונים וכמו כן מדובר על עסקאות שנעשות מול גורם מתווך (חברות הליסינג) שרוכש את הרכבים מהיבואנים.

לכן העלויות הכללית של שוק הליסינג הן ברוב מוחלט של המקרים גבוהות יותר מאשר רכישה ישירה מיבואן – כמובן שלשל דבר יש יתרונות וחסרונות וניתן להגיע לעליות אטרקטיביות ונמוכות גם בשוק הליסינג.

באופן כללי, של עלות ליסינג, זו נקבעת על פי מהות העסקה ורמת השירות. עסקת ליסינג תפעולי למשל שכוללת את כל עלויות האחזקה, שירות אישי ותפעולי מלא מצד חברת הליסינג, רכב חלופי וכן הלאה – תהיה בוודאות יקרה יותר מאשר עסקת ליסינג מימוני שבה חברת הליסינג למעשה מאפשרת ללקוח לרכוש רכב חדש בפרידה נוחה ובאפיק מימון אטרקטיבי שאינו כולל עלויות אחזקה ושירות.

מבחינת ליסינג תפעולי העלויות אם כך נקבעות לפי חבילת השירות של כל לקוח וכמות הרכבים שכל לקוח מבקש. חבילה תפעולית מלאה תהיה היקרה ביותר וחבילה קטנה שכוללת רק חלק מהשירותים והעלויות ההיקפיות תהיה זולה יותר אך תצריך לעיתים השקעה נוספת של הלקוח וכדומה.

רכישת רכב ליסינג

אזרחים וגורמים רבים במשק הישראלי בוחרים לרכוש רכב משומש או חדש מליסינג. רכישת רכב משומש מחברת ליסינג היא רכישה של רכב שלרוב שימש לקוח תפעולי – עובד שקיבל רכב מהעבודה. ברכישות אלו יש הפחתה מוגדרת במחיר בגלל שהרכב היה מליסינג.

ליסינג מימוני הוא מסלול לרכישת רכב חדש במודל שונה מהלוואה רגילה – משלמים מקדמה, תשלומים חודשיים בהתאם לסיכום ותשלום סופי לרכישת הרכב או לחלופין החזר הרכב וקבלת רכב חדש עם המשך התשלומים החודשיים.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta