מחשבון מדרגות מס

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

מדרגות מס

רובנו היינו שואפים למציאות שבה לא היינו משלמים מס כלל על הכנסתנו מעבודה או גורמי הכנסה אחרים – אך כמובן שמציאות כזו אינה אפשרית וגם אינה רצויה מבחינה כלכלית טהורה. אין ספק שנטל המס בישראל עשוי להיות כבד אך הוא אינו אחיד על כלל הציבור אלא נקבע באופן כללי על פי מדרגות מס שונות שמהותן בעיקר גובה ההכנסה הרלבנטית להטלת המס. מדרגות מס קיימות עבור תשלומי מס הכנסה, מיסי נדל"ן למיניהם כגון מס רכישה ושאר הכנסות רלבנטיות לגביית מיסים מדורגת.

מדרגות מס על מס הכנסה

הנושא שבו מדרגות המס בישראל הן הכי רלבנטיות והוא נודע לכלל אזרחי המדינה הוא מס הכנסה. מן הסתם אדם שמשתכר שכר מינימום לא משלם את אותו שיעור מס כמו אדם שמשתכר משכורת של מנהל בכיר וקיימות מדרגות מס רבות יחסית בהתאם לרמת המשכורת או ההכנסה. מס ההכנסה בישראל הוא מס פרוגרסיבי – כפי שהוסבר – ככל שההכנסה עולה כך גם שיעור המס בהתאמה. קביעת וחישוב מדרגות מס נעשות באופן שנתי אך הגבייה, ממשכורת למשל, נעשית עבור רוב האזרחים באופן חודשי

בישראל, מדרגות מס על הכנסה מתחילות ב-10% מסך ההכנסה השנתי ועולות עד שיעור של 45% מההכנסות. חשוב להבין כי אדם שמשתכר למשל 100,000 ש"ח בחודש לא משלם על כל הסכום הזה 45% אלא שיעור מס ההכנסה עולה רק לאחר סכום מסוים שנקבע כתקרה למדרגת המס התחתונה יותר. כך שחישוב המס הכולל שאותו בכיר מקבל יוצא שקלול של כל מדרגות המס הרלבנטיות עליו ויוצא פחות מהמקסימום.

שיעורי המיסוי על הכנסות במסגרת מדרגות מס הם (נכון ל-2011): 10%, 14%, 23%, 30%, 33%, 45%.

תשלום המס הוא כאמור על פי מדרגות מס, אך עובדים רבים משלמים על פי כמה מדרגות מס כי שכרם חוצה את המדרגות השונות. שיעור המס שיהיה רשום בתלוש בסוף החודש הוא המס השולי וזהו המס במדרגה העליונה ביותר הרלבנטית לעובד – למרות שכמובן לא כל המס שולם לפי מדרגה זו.

מבחינת מדרגות מס שאינן על מס הכנסה, כמות המדרגות נמוכה יותר והאחוזים נמוכים משמעותית – למשל מס רכישה שבו המדרגה העליונה היא לרוב 5%.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta