מחשבון מיחזור משכנתא

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

מיחזור משכנתא

משכנתא היא הוצאה אדירה עבור משפחה ולרוב ההלוואה הגדולה ביותר שמשפחה או גורם פרטי ייקחו בימי חייהם. בגלל גודל הסכומים והעובדה שמדובר על תקופות החזר ארוכות מאוד של לעיתים עשרות שנים, התנאים הכלכליים השונים עשויים להשתנות. שינויים אלו בתנאים כלכליים רלבנטיים למשכנתא ספציפית יכולים להיות לטובת הלווים, לרעתם או פשוט נייטרלים אך כאלו שמהווים הזמנות לשיפור המצב של הלווים.

עבור מקרים של שינוי התנאים או במצב של לווי משכנתאות או של המשק כולו, קיים המונח מיחזור משכנתא – מונח שמהותו שינוי תנאי המשחק עבור החזר הלוואת משכנתא.

איך ממחזרים הלוואה?

בעידן הנוכחי נהוג לשמוע רבות על מיחזור ואיכות סביבה, אך מיחזור משכנתא אינו דומה למיחזור של בקבוקים או חפצים שונים – הרי אי אפשר לקחת משכנתא ולהפוך אותה ל"מוצר" אחר, אז איך ממחזרים הלוואה? מיחזור משכנתא מאפשר ללווים לפתוח את תנאי המשכנתא שלהם ולשנות אותם כך שיתאימו יותר למציאות העכשווית.

מיחזור משכנתא הוא פעולה שמצריכה בירוקרטיה ולרוב עלות מסוימת ולכן לא עושים אותה כלאחר יד או פעם בשנה, ממחזרים משכנתא רק כאשר ללווים אין ברירה או כאשר התהליך כולו מהווה אפשרות כלכלית יותר עבור הלווים.

פרטים על מיחזור משכנתא

תהליך מיחזור משכנתא הוא למעשה סגירה של ההלוואה הקודמת מול הגורם המלווה והסכמה על תנאים חדשים של החזר, לרוב מול אותו בנק אך ניתן גם לבצע זאת מול בנק אחר. נושא מהותי עבור הכדאיות של מיחזור המשכנתא הוא עמלת פירעון מוקדם, עמלה זו מהווה גורם חשוב בבחינת הכדאיות הכספית של המהלך. יש מסלולי משכנתא שבהם עמלת פירעון מוקדם גבוהה מאוד שתהפוך את כל עניין ללא משתלם ויש כאלו שהעמלה נמוכה וכזו שכן מצדיקה שינוי תנאי המשכנתא.

מתי אפשר לשקול למחזר את המשכנתא

  • כאשר הלווים נקלעו למצוקה כלכלית והם חייבים לשנות את תנאי ההחזר כדי להימנע מחדלות פירעון.
  • כאשר מצב המשק מאפשר תנאי משכנתא טובים יותר ללווים גם לאחר תשלום ה"קנסות".
  • כאשר הלווים שיפרו את מצבם הכלכלי והם יכולים לבנות מסלול משכנתא קצר או משלם יותר עבורם.

תהליך מיחזור משכנתא כולל נתונים רבים ויש לבצע בדיקה מקיפה לגבי הכדאיות שלו.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta