מחשבון מס רכישה

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

מס רכישה

מס רכישה מהווה את אחד מהמיסים המרכזיים על פעילות בשוק הנדל"ן. זהו מס שאותו משלם הגורם שרוכש נכס נדל"ן כלשהו. כך שמעבר לעלות הדירה, למשל, למוכר עצמו, עלויות המשכנתא, ביטוחים למיניהם וכדומה יש להוסיף גם מס רכישה לרשויות המס. מס הרכישה בישראל מדורג על פי סכומי הרכישה והוא נקבע גם בהתאם לסוג הנכס הנרכש – דין דירה פרטית אינו כדין קרקע חקלאית למשל.

מס רכישה על דירה יחידה

עבור רוכשי דירה שמהווה את הדירה היחידה שלהם קיים מסלול מס רכישה מיוחד שכולל 3 מדרגות מס. התנאי להיכלל בהגדות של מסלול זה הוא כמובן שהדירה הנרכשת היא למטרת מגורים והיא הדירה היחידה של הרוכשים. מדרגות המס הן: 0.5%, 3.5% ו-5% – כאשר האחוז הוא מעלות הדירה עצמה והקפיצה במדרגות נקבעת בהתאם לגובה מחיר הדירה, ככל שהמחיר גבוה יותר המס גבוה יותר.

מס עבור דירה נוספת

המדינה מטילה מס רכישה שונה עבור רוכשים של דירה או נכס נוסף מעבר לנכס אחר שמשמש למגורים או כל מטרה אחרת. במסלול זה שנקרא מסלול "רגיל" עבור תשלום מס רכישה קיימות מדרגות מס של 3.5% או 5% מעלותה הכוללת של הדירה.

מס הרכישה עבור משקים חקלאיים

באופן הגיוני למדי רשויות המס מטילות חישוב שונה של מס רכישה עבור משקים חקלאיים. הרי לא הגיוני שהתשלום עבור דירה במרכז ת"א יהיה זהה לרכישת משק בצפון הארץ למשל. מסלול תשלום מס רכישה למשקים חקלאיים כולל מדרגת מס של 0.5% ממחיר הרכישה לעסקאות זולות יחסית ומדרגת מס של 5% עבור עסקאות יקרות יותר של רכישת משקים חקלאיים.

הקלות ופטורים ממס רכישה

רשויות המס בישראל מגדירות גם תנאים מסוימים בהם רוכשי הנכס זכאים להקלות טאו פטורים מתשלום מס רכישה. מקרים מרכזיים להקלות או פטורים מתשלום המס הם כאשר הרוכש והמוכר הם קרובי משפחה, משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה (טרור) זכאים להטבות ופטורים, עולים חדשים ונכים רוכשי דירות. זוגות צעירים שרוכשים את דירתם היחידה זכאים לפטור מתשלום מס רכישה עבור מחיר דירה של עד 1,350,000 ש"ח.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta