מחשבון משכנתא גרייס

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

משכנתא גרייס

משכנתא גרייס היא אפשרות שלא כל הלווים הפרטיים במשק מכירים, גם הבנקים לא תמיד ממהרים להציע את המסלול האטרקטיבי הזה ללקוחותיהם. גרייס הוא מונח מקובל ונפוץ מתחום ההלוואות, המשמעות העברית של המילה היא למעשה "חסד", ללווה ניתנת תקופת חסד (גרייס) עד שהוא צריך להתחיל לשלם את ההלוואה למלווה. משכנתא גרייס מאפשרת באופן כללי לקבל את סכום ההלוואה אבל לא להתחיל להחזיר את הקרן מיד אלא לאחר כמה חודשים, כאשר יש מסלול גרייס מלא שבו בחודשים הראשונים לא משלמים כלום לבנק ומסלול נפוץ יותר של גרייס לקרן שבו בתקופה ההתחלתית משלמים רק את תשלומי הריבית (וההצמדה אם ישנה) ללא הקרן עצמה.

משכנתא גרייס היא מסלול רלבנטי במיוחד לאלו שצריכים את המימון עכשיו אבל אין להם את המקורות להתחיל לשלם מיד את התשלומים החודשיים. למשל אנשים שצריכים לשלם לקבלן על הדירה אבל גם צריכים להמשיך לשלם שכר דירה על מקום המגורים הנוכחי שלהם. לכן חשוב מאוד להכיר את האפשרות הזו ולדרוש אותה מהבנק בעת הצורך. כמובן שהבנק לא עושה טובה לאף אחד והוא גובה ריבית על תקופת הגרייס, כך שאם אין בעיות של הלווים הספציפיים, לא אמורה להיות לבנק בעיה לתת הלוואה כזו.

הלוואות בלון וגישור – גם סוג של גרייס

מעבר לאפשרות הכללית הזו של משכנתא גרייס, שבה הבנק פשוט נותן ללווה תקופה מסוימת של הסתגלות ללא החזרים גבוהים בכל חודש, יש גם מסלולי גרייס אחרים שנקראים הלוואות בלון או הלוואות גישור. הלוואת בלון היא למעשה הלוואת גרייס שבה ניתן לא לשלם כלום למלווה עד לסיום התקופה ואז משלמים הכל בתשלום אחד של קרן+ריבית. הלוואת גישור מציעה גם תקופת גרייס וזו הלוואה שנועדה לגשר על תקופה מסוימת של צורך במימון – בעיקר רכישת דירה חדשה לפני קבלת התמורה על מכירת דירה ישנה. כך שעם קבלת הכסף, הלווה מחזיר בתשלום אחד את ההלוואה למלווה.

איך מחשבים משכנתא במסלול גרייס

כמובן שלגבי משכנתא גרייס יש הסכם כתוב וחתום בין הבנק ללווים מבחינת תקופת הגרייס, האם משלמים את הריבית או שלא משלמים כלל בהתחלה וכן הלאה. תקופת הגרייס היא לרוב כמה חודשים, למשל חצי שנה, אך ניתן גם לקבל גרייס על הקרן לתקופה של שנתיים ויותר. חישוב הריבית על תקופת הגרייס נעשה על בסיס סכום הקרן, הריבית יכולה להיות בשיעור הרגיל שנקבע למשכנתא, אלא שפשוט מחזירים רק אותה בתחילה ולא את הקרן.

משמעות כלכלית

המשמעות הכלכלית של משכנתא גרייס היא שבסופו של דבר משלמים יותר ריבית מאשר אם ההחזרים החודשיים היו רגילים מלכתחילה, כי משלמים ריבית על תקופה ארוכה יותר. אך במקרים רבים זהו הפיתרון היחיד והאידיאלי עבור הלווים.

מחשבון משכנתא גרייס

מחשבון משכנתא גרייס מהווה כלי אפקטיבי מאוד לבחון את הכדאיות הכלכלית של מסלול זה על פני אפשרויות אחרות, מאוד מומלץ להיעזר במחשבון זה לצד מחשבוני משכנתא נוספים כדי לקבל תמונת מצב כמה שיותר מדויקת לגבי גובה ההחזרים והמשמעותית הפיננסיות של כל מסלול ונתון לגבי המשכנתא. מחשבון משכנתא גרייס כולל אפשרות לבחור האם מדובר על תקופה התחלתית של גרייס מלא (ללא תשלומים כלל) או בתקופה התחלתית של גרייס לקרן (כן משלמים את הריבית).

כמו כן, המחשבון מצריך הזנת נתונים כגון סכום המשכנתא הכולל, תקופת ההחזר ללא חודשי הגרייס, תקופת הגרייס בחודשים/שנים, שיעור הריבית ושיעור העלייה הממוצע הצפוי במדד. התוצאה יכולה להתבטא על פי אילו נתונים הוזנו למחשבון – סך כל ההחזר על המשכנתא, סך כל תשלומי הריבית וההצמדה, גובה התשלום החודשי במהלך תקופת הגרייס, גובה התשלום לאחר סיום הגרייס.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.
  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta