מחשבון משכנתא

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

משכנתא

משכנתא היא הלוואה הניתנת ללווה תוך עירבון של נכס פיזי, הלוואה לרכישת נכס נדל"ן שברוב המקרים הוא למגורים. משכנתא מאפשרת לאנשים פרטיים ולגורמים עסקיים לרכוש נכס נדל"ן שאת מחירו המלא אין באפשרותם או ברצונם לשלם מיידית בהון עצמי, הגורם המלווה מספק את כל הסכום בתמורה לשעבוד הנכס עצמו למקרה של חדלות פירעון והלווה מחזיר את ההלוואה בתשלומים הכוללים גם תוספות מסוימות עד לסיום התקופה המוסכמת על שני הצדדים.

הלוואת משכנתא היא ללא ספק ההלוואה הגדולה ביותר שרוב האנשים לוקחים על עצמם במהלך חייהם, עבור רוב הציבור זוהי האפשרות היחידה לרכוש דירה או לבנות בית בגלל העלויות האדירות הכרוכות בכך. משכנתאות הן תחום שרובו מרוכז בידי הבנקים המסחריים, אך בשנים האחרונות ניתן לראות כניסה של גורמים חוץ בנקאיים לשוק.

מגוון מאפיינים ואפשרויות ספציפיות

הלוואות משכנתא יכולות לכלול מאפיינים מגוונים ושונים מאוד זה מזה והאפשרויות מבחינת מבנה ההלוואה רבות מאוד. ההבדלים והמאפיינים הם במרכיבים כגון גודל ההלוואה עצמה, אחוז המימון הניתן ללווים (כאחוז משווי הנכס כולו), תקופת ההלוואה – עד מתי יש להחזיר הכל, סוג הריבית שתונהג על המשכנתא ואופן חישובה, מרכיב הצמדה למדד, שיטת החזר ההלוואה ומאפיינים נוספים שיכולים להשתנות משמעותית וכל אחד מהם משפיע מהותית על גובה ההחזר החודשי ועל העלות הסופית של המשכנתא.

רובן המכריע של המשכנתאות הן לטווח ארוך של כמה שנים ובמקרים רבים אפילו 20-30 שנה, הסכומים בהם מדובר הם מאות אלפי שקלים לכל משכנתא ובתוספת הריביות וההצמדה לאורך השנים בסופו של דבר הלווים מחזירים לבנק המלווה הרבה יותר ממה שקיבלו בתחילה – אך כאמור, עבור רובנו אין ברירה אלא לקחת משכנתא כדי לקנות דירה או בית.

הריבית והקרן

מאפייני המשכנתא מבחינת המסלול שלה והמבנה משתנים מאוד, המרכיבים הכי משמעותיים הם גובה הקרן (סכום ההלוואה המקורי) והריבית. הריבית היא העלות של השימוש בכסף שניתן ע"י המלווה והיא עיקר התוספת מעבר להחזר הקרן. יש גם הצמדות למדד, עמלות שונות וכדומה – אך הריבית יכולה להפיל משכנתא או לאפשר ללווים לעמוד בהחזרים לאורך השנים.

הריבית יכולה להיות קבועה, היא יכולה להיות על בסיס ריבית הפריים או להשתנות על פי עוגן ריבית כלשהו. חשוב להכיר את הנושא ולדעת את המשמעויות הפיננסיות.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.
  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta