מחשבון קופת גמל

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

קופות גמל

קופות גמל הן מכשיר פיננסי למטרת חיסכון שמהווה כלי משמעותי מאוד בישראל מבחינת חסכונות הציבור. בישראל קיימות קופות גמל רבות מאוד שאותן מנהלים גופים מוסדיים שונים, היקפי הכספים שהציבור חוסך בקופות אלו מגיע למאות מיליארדי שקלים.

קופת גמל נמצאת באותו תחום במובנים רבים כמו קרנות הפנסיה כי כיום עיקר המהות של קופת גמל היא כלי לחיסכון פיננסי ארוך טווח לגילאי הפרישה מעבודה.

סוגים שונים של קופות גמל

בעבר שלטו בענף הגמל הבנקים המסחריים שהיו בעלי הקופות וניהלו את כספי החוסכים בהן, בעקבות רפורמת בכר הבנקים מכרו את הקופות לגופים שונים – בעיקר חברות ביטוח ובתי השקעות. כמו כן, בעבר ניתן היה לקבל את הכספים שנחסכו במסגרת קופת גמל בתשלום אחד גדול, על פי סוג הקופה ובעיקר בחירת החוסך, אך הרפורמה בענף הפנסיוני שינתה זאת וכיום ניתן לפתוח קופות גמל שמשלמות לקצבה בלבד – לא תשלום חד פעמי אלא קצבה חודשית שמסייעת לחוסכים לשמור על רמת הכנסה טובה ומכובדת יותר לאחר גיל הפרישה.

קיימות קופות גמל מסוגים שונים – קופה לפיצויים שבה מופרשים כספים לפיצויי פיטורין, קופת גמל לתגמולים שמעניקה סכום כסף בגיל הפרישה או במועד אחר של משיכת הכספים, קרן השתלמות לחיסכון לטווחי זמן בינוניים של כ-6 שנים, קרנות למקרי מחלה ועוד.

התשואה השנתית של קופות הגמל

קופת גמל היא מכשיר חיסכון נפוץ ביותר, אך כמובן שלא מדובר על גוף פיננסי שמחזיק את הכסף בלבד אלא גם משקיע אותו על מנת להשיג את התשואה הטובה ביותר לעמיתים ובכך להגדיל את היקף החסכונות עבור כל אחד מהם.

התשואה השנתית והכוללת מהוות באופן טבעי את אחד המרכיבים המהותיים ביותר על מנת לבחון ביצועים של קופות גמל ועל מנת לבחור לאיזו קופה להצטרף.

כל קופת גמל משקיעה את כספי העמיתים בה באפיקים שונים בשוק ההון ובאפשרויות השקעה אחרות, תוך שמירה על חוקים ותקנות וגם הגדרות ורגולטוריות מסוימות. התשואה השנתית של קופות גמל מגלמת את הרווח של כל חוסך על הכספים שהופקדו על ידו לקופה (כמובן שיש לנכות דמי ניהול מתשואת הריבית).

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta