מחשבון BMI

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

BMI – Body Mass Index

ה- Body Mass Index או בשמו המקוצר והמוכר יותר ה-BMI הוא נתון פשוט למדי אך כזה שמהווה עבור ישראלים ואנשים רבים בכל העולם מספר מפחיד שרבים בוחרים שלא לדעת אותו ורבים אחרים משנים את אורחות חייהם בגלל המשמעויות שלו. ה-BMI הוא אחד המדדים החשובים ביותר המשמשים את מדע הרפואה והתזונה לקבוע האם אדם סובל ממשקל עודף, משקל חבר ובאילו רמות הוא נמצא בטווח הזה.

כפי שידוע לרובם כיום, התזונה המערבית לצד גורמים נוספים גורמים לכך שבעיות של עודף משקל הן בעיות רלבנטיות ואף מהותיות עבור חלקים הולכים וגדלים באוכלוסייה. ה- Body Mass Index משמש כמעין כלל אצבע כללי ומהיר במיוחד לקבוע האם לאדם יש אחוזי שומן גדולים מדי בגוף או לחלופין אדם סובל מתת תזונה או רזון חולני. מדד השמנה זה פותח עוד בשנים 1850-1890, מאז שכולל מעט אך הוא עדיין משמש באופן גורף בכל העולם.

על מה מבוסס ה-BMI

ה-BMI – או אינדקס מסת הגוף כפי שניתן לתרגמו לעברית – בנוי על מספר נתונים בסיסיים שמוכנסים לנוסחא פשוטה לקבלת ערך מספרי. למרות שגורמים מקצועיים רבים נסמכים באופן ראשוני על אותו Body Mass Index כמדד חשוב, הוא מבוסס בפועל רק על שני נתונים – המשקל והגובה של האדם עבורו מחושבת התוצאה.

אופן החישוב של אותו BMI מפורסם שרבים חוששים ממנו הוא חלוקה של משקל הגוף של האדם הרלבנטי בגובה שלו בריבוע (בחזקת 2).

ה- Body Mass Index אינו מודד כמובן באופן מדויק את אחוזי השומן בגופו של אדם – אך הוא בהחלט מהווה אינדיקציה טובה לבעיות משקל ועל בסיס התוצאות של ה-BMI אפשר להתקדם לטיפול או שינויים רלבנטיים.

פירוש התוצאות של ה- Body Mass Index

החישוב הפשוט של ה- BMI מספק לנו ערך מספרי פשוט באותה מידה. פירוש התוצאות בני על פי מפתח מוגדר וברור שמתחשב גם בשיקולי גיל על מנת לקבוע מהי תוצאה תקינה, מה מוגדר כבעיה קלה ומה מוגדר כבר כבעיה חולנית קשה. באופן כללי אלו הנתונים הכלליים של תוצאות ה- Body Mass Index.

•    18.5 ומטה: תת משקל
•    18.5-24.9: תקין
•    25-29.9: עודף משקל
•    30 ומעלה: השמנת יתר חולנית

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta