מחשבון ייצור חשמל סולארי מסחרי

להצגת המחשבון באתרך העתק והדבק את הקוד הבא:

רוחב 500 פיקסלים

רוחב 350 פיקסלים

חשמל סולארי לייצור מסחרי

ייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת הוא חשוב מאוד מבחינה סביבתית, כלכלית וגיאו-פוליטית עבור מדינת ישראל. המדינה לא רוצה להשקיע סכומים ישירים על הקמת תשתיות ייצור חשמל סולאריים או ממקורות מתחדשים אחרים ולכן מציעה לשוק הפרטי תמריצים אטרקטיביים תמורת נטילת הסיכון והמימון הבסיסי להקמת מערכות סולאריות לייצור חשמל.

חשמל סולארי לייצור מסחרי מציע לבעלי עסקים למיניהם אפשרות השקעה מעניינת ורלבנטית שבה מתקבל תזרים מזומנים שוטף ולאחר החזר ההשקעה מדובר על רווח נקי בכל חודש ללא השקעת מאמץ.

תמרוץ בתעריפי ייצור מיוחדים

התמריץ העיקרי לשוק הפרטי להקים מערכות סולאריות מסחריות הוא תעריפי ייצור מיוחדים וגבוהים משמעותית מתעריפי הצריכה. בפשטות, בעל עסק שהקים על גג העסק מערכות סולארית מסחרית מקבל בכל חודש תקבול על החשמל שייצר והעביר לרשת החשמל הארצית – כאשר התעריף עבור כל קוט"ש חשמל גבוה משמעותית מהתעריף אותו משלם העסק עבור צריכה של קוט"ש חשמל, בכך המערכת מהווה השקעה ואפיק רווחי לאחר החזר עלות המערכת.

התעריף נקבע על פי גודל המערכת, ככל שהיא גדולה יותר מבחינת הקטגוריות הקיימות התעריף יורד מעט. תעריף הייצור עבור חשמל סולארי לייצור מסחרי נמוך מהשוק הביתי גם בגלל גודל המערכות האפשרי וגם כי המגזר המסחרי משלם פחות על חשמל מאשר הביתי.

סוגי מערכות סולאריות מסחריות

המערכות הנפוצות ביותר שניתן לראות בכל רחבי ישראל על גגות מסחריים למיניהם הן מערכות מסחריות קטנות. הספק החשמל שלהן נע החל מ-15 קילוואט ועד מקסימום 50 קילוואט. מערכות אלו נהנות מתעריף של כ-1.51 ש"ח לקוט"ש.

סוג נוסף של מערכת חשמל סולארי לייצור מסחרי היא מערכות בינוניות, קיימות מערכות כאלו וצפויות לקום עוד בפרויקטים נוספים. מערכות אלו מייצרות הספק של החל מ-50 קילוואט ועד 5 מגה-וואט, הן דורשות הרבה יותר שטח ותעריף הייצור שלהן הוא כ-1.49 ש"ח לקוט"ש.

בעלי עסקים יכולים להשיג מימון למערכות בעצמם ולאחר החזר ההשקעה (תקופה של כמה שנים) כל הרווחים מוזרמים לעסק, או לפעול בפורמט של השכרת גגות ושטחים כך שכל המימון והסיכון הוא על החברה הסולארית הרלבנטית והעסק מקבל דמי שכירות בלבד.

השימוש במחשבונים הינו בהתאם לתנאי השימוש באתר.
  • Categories

    • אין קטגוריות
  • Archives

  • Meta